
Torty komunijne 2022
Sezon komunijny kiedyś był zdecydowanie majowy, teraz trochę nam się rozciągnął – trwa od kwietnia do września, a nawet i w inne miesiące zdarzają się
Wyjątkowe rabaty przeznaczone wyłącznie dla studentów Akademii Tortu z subskrypcją kwartalną, półroczną i roczną. Zniżki na zakupy i szkolenia u profesjonalistów.
Przydatne narzędzia do obliczania porcji, proporcji i wycen. Prawdziwa ulga w matematycznych zmaganiach ze słodką materią.
Wygodna, jasna i niezastąpiona formatka zamówienia. Ułatwia życie i porządkuje informacje - nieodzowna przy finalizowaniu zamówienia!
Szczegółowa i jasna informacja dla odbierających zamówiony tort! Instrukcje, jak przewozić tort, jak go przechowywać, kiedy wyjąć z lodówki, jak rozbroić i pokroić - wszystko w jednym miejscu.
Dobra umowa to fundament współpracy - zapewnia przejrzystość i jest punktem odniesienia w razie jakichkolwiek niejasności. Gotowa umowa, którą możecie dostosować do swoich potrzeb.
Jak kroić tort, by uzyskać pożądaną ilość porcji? Gotowe wykresy do druku dla Ciebie i Twoich klientów.
Plebiscyt na podsumowanie roku! Wspólnie wybierzmy mistrzów w kategoriach: produkt, sklep, technika, trend, przepis, książka, szkoleniowiec i osobowość roku!
Poleć Akademię znajomemu i uzyskaj rabat dla siebie i dla niego. Nie oszczędzaj rabatów dla siebie - dzieląc się nimi, możesz je pomnożyć!
Dostęp do wszystkich tutoriali, przydatne kalkulatory, sesje na żywo z ekspertami, prywatna grupa na FB, rabaty - cała wiedza i praktyka Akademii Tortu dla Ciebie. Wybierz swój pakiet!
Szkolenia i warsztaty prowadzone przez mistrzów branży cukierniczej. Praktyczna wiedza od podstaw, fundamenty dla początkujących i wyrafinowane techniki dla zaawansowanych.
Idealny prezent dla każdej wielbicielki i wielbiciela pięknych wypieków! Podarunek od serca, przemyślany, wybrany z czułością, albo i na ostatnią chwilę :) Gotowy do wydruku!
Doskonałe narzędzie do tynkowania tortów. Pomogą uzyskać idealnie płaski blat i ostre krawędzie. Dyski są uniwersalne: można je stosować do ganache, kremu maślanego i innych rodzajów tynku.
Piękne, unikalne książki z przepisami i praktycznymi wskazówkami. Wyjątkowe albumowe publikacje dla wielbicieli wypieków, idealne na prezent!
Każda z nas ma pewnie swój ulubiony krem do tynkowania tortów. Mi najlepiej pracuje się z kremem maślanym na bezie szwajcarskiej. Używam go nie tylko do tynkowania tortów ale również do zdobienia babeczek – wyśmienicie smakuje i bardzo ładnie zachowuje kształt kiedy wyciska się go przez różnego rodzaju tylki do kremu.
Kiedy potrzeba mi więc smaku innego niż tradycyjny, eksperymentuję i na różne sposoby zmieniam smak kremu maślanego. To właśnie dzięki takim eksperymentom powstała wersja kremu maślanego na bezie szwajcarskiej o smaku czekoladowym.
Większość kremów czekoladowych przygotowuje się poprzez dodanie kakao do masy kremowej. Osobiście nie przepadam za tą opcją – uważam, że kakao niekorzystnie zmienia teksturę kremu i robi się on “piaszczysty”. Tak więc zamiast dodawać kakao, dodaję czekoladowego ganache.
Zacznij od zaopatrzenia się w pomocny sprzęt! Pamiętaj, że mając aktywną subskrypcję w naszej Akademii, wszystko, co potrzebne możesz kupić z rabatem w naszych partnerskich sklepach.
Finaliści Słodkich Oskarów zostali wybrani! Spośród zgłoszonych przez Was kandydatów, prezentujemy tych, którzy otrzymali najwiecej zgłoszeń. Teraz wszystko już w Waszych rękach – zagłosujcie na mistrza w każdej kategorii i wyłońcie Gwiazdę Roku 2021!
Wśród uczestników zabawy rozlosujemy fajne nagrody!
Ile więc przygotować ganache aby starczyło nam do otynkowania tortu? Zależeć to będzie od:
Poniżej przygotowałam dla Was kalkulator, który uprości wam te przeliczenia! Ponieważ ja zawsze tynkuję swoje torty przy użyciu dysków do tynkowania, za każdym razem gwarantują mi one równą ilość tynku dookoła tortu.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.
Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.
Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!
Sezon komunijny kiedyś był zdecydowanie majowy, teraz trochę nam się rozciągnął – trwa od kwietnia do września, a nawet i w inne miesiące zdarzają się
Dołącz do nas już dzisiaj!
Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami! W tym celu możesz użyć formularza kontaktowego lub wysłać e-mail.
Oferujemy profesjonalne kursy i instruktaże video. Wszystko o tortach i ich zdobieniu: szczegółowo i po polsku! Rzetelne szkolenie za minimalne pieniądze. Dostęp do wiedzy w dowolnie wybranym momencie, w zaciszu własnego domu!
2022 © Akademia Tortu ®
Made with ❤️ by Magda Kubiś
24 odpowiedzi
Super przepis ?dziękuję bardzo, na pewno wypróbuję ?
a z jakich proporcji dodać ganache czekoladowy do podanego tutaj przepisu na krem na bezie szwajcarskiej ? 🙂
Wedle uznania. Im więcej dasz tym bardziej czekoladowy będzie. Ganache przygotowuję z tego przepisu: https://akademiatortu.pl/przepisy/czekoladowy-ganache/
A jakie kremy do przełożenia tortu
Zerknij tu: https://akademiatortu.pl/blog/kremy-do-tortow-sprawdzone-kombinacje-smakowe/
Czy ilość świeżych białek ma być taka sama?
Tak.
Pytanie o pasteryzowane białka ? Jak to się robi ?
Białka pasteryzowane można kupić w sklepach – na stronie podałam linki. Jeżeli chcesz bez kupowania gotowych białek – możesz zrobić tradycyjnie, czyli ubijać świeże białka na parze z cukrem.
Cześć . Właśnie pracuję nad torcikiem. Zrobiłam krem maślany wg powyższego przepisu , wyszedł super. Pojawił się tylko problem z barwieniem . Nałożyłam krem na tort ,pofarbowałam go barwnikami z aregorafu i okazało się że krem wciągnął kolor. Na początku był intensywnie zielony a po chwili stał się bardzo blady i w ogóle mi się nie podoba , załamka . Jak to naprawić ?
Nie wiem czy rozumiem dokładnie… Krem z tego przepisu jest czekoladowy, czyli kolor brąz. Jeżeli chcesz pofarbować krem na zielono to po pierwsze najlepiej jest farbować biały krem, po drugie nie barwimy kremu barwnikami do aerografu. Krem barwi się barwnikiem w żelu lub w proszku. Barwniki do aerografu są do aerografu. Jeżeli masz aerograf to zobacz ten turtorial, w którym pokazałam jak pomalować tort otynkowany kremem używając aerografu: https://akademiatortu.pl/tutoriale/malowanie-aerografem-na-kremie-maslanym/
Faktycznie troszkę źle się wyraziłam i zrobiłam wpis nie pod tym kremem 😉
Zrobiłam oczywiście biały krem i malowałam go aerografem. Widziałam tutorial który podałaś w linku i dostosowałam się do wskazówek, a efekt wyszedł zupełnie inny . Może mam barwniki słabej jakości?
Hmm… to faktycznie obstawiałbym barwnik. Bo z reguły barwnik ciemnieje po czasie a nie blednie… ?
Czy taki krem może długo stać? Jeśli tak to ile? Chodzi mi to czy zdąże po nim zrobić inne kremy do przełozenia i dopiero potem zacząć przekładać tort?
Kremy maślane są najbardziej „wytrzymałe”. W USA torty otynkowane i przełożone kremami maślanymi stoją wyeksponowane na imprezach 4-5h. Więc,
Spokojnie zdążysz zrobić inne kremy 🙂
Witam, czy czekoladowy krem maślany na bazie bezy szwajcarskiej można farbować? Chciałabym zrobić tort Ferrero kolorowy z zewnątrz ale żeby tynk również był w klimatach czekolady. Myślałam nad barwnikami Wilton czy może coś innego sprawdzi się lepiej? Dziękuję za cudowne inspiracje?
Można barwić, najlepiej barwnikami żelowymi.
Witam. Nie widzę w przepisie w jaki sposób zaparzasz białka w kąpieli wodnej. Z przepisu wynika że są ubijane surowe. Gdzie beza szwajcarska?
Ja używam białek pasteryzowanych, tych już nie muszę pasteryzować w kąpieli wodnej. Jeżeli używasz świeżych, to trzeba je zrobić w kąpieli wodnej.
Czy taki krem po otynkowaniu tortu i zastygnięciu pozostaje jednolity w kolorze? Tynk z czekoladowego ganache nie jest jednolity, zazwyczaj kiedy zastygnie tworzą się takie jakby smugi, zastanawiam się jak zachowuje się ten krem
Jeśli do kremu maślanego na bezie szwajcarskiej dodam czekoladowy genache który ma w sobie śmietanę kremówkę to czy nadal mogę obłożyć tort masa cukrową? Czy masa cukrowa nie będzie się topić? Czy lepiej obłożyć tort poprostu czekolafowym genache zrobionym z masła??
Można. Masa cukrowa nie będzie się topić pod ganache przygotowanym na śmietanie, bez masła, więc i tutaj będzie wszystko ok.
Witam, a mogłaby Pani opisać jak zrobic z białkami na parze kiedy następne składniki?
Jeżeli nie robisz z białkami pasteryzowanymi, to białka na parze tylko do momentu rozpuszczenia się cukru – trzeba je mieszać cały czas aby nie przegrzać. Jeżeli zostaną przegrzane nie ubiją się. Po rozpuszczeniu się cukru ubijasz pianę i do ubitej pany dodajesz masło.