Malowanie tortu aerografem
Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

Malowanie aerografem na kremie maślanym

Jak większość z was pewnie wie, aerograf spożywczy służy do malowania tortów za pomocą barwników spożywczych.

Aerografu można użyć nie tylko do malowania tortów pokrytych masą cukrową, ale również tortów pokrytych kremem maślanym. W tym tutorialu tort został otynkowany kremem szwajcarskim na bezie przy pomocy dysków do tynkowania tortów.

Poniżej opisałam o czym należy pamiętać używając aerografu do malowania tortów pokrytych masą cukrową i tych otynkowanych kremem maślanym.

Zdjęć tortów w kremie malowanych aerografem, użyczyła mi moja wspaniała koleżanka po fachu. Ekspert w tej dziedzinie: Katherine Idle, właścicielka pracowni Sweet Things by Katherine 

Spis treści

Torty pokryte masą cukrową...

Tort pokryty masą cukrową można malować aerografem zaraz po obłożeniu go masą. Można też malowanie zostawić na później, tort odstawić do lodówki i schłodzonego pomalować go zaraz po wyciągnięciu z lodówki. Pamiętać należy oczywiście o tym, żeby nie dopuścić aby masa cukrowa "spociła" się zanim zaczniemy malować. Szczególnie problematyczne może być to latem, a tym bardziej kiedy pracujemy w nieklimatyzowanym pomieszczeniu...

Malowanie tortów w kremie maślanym

Torty otynkowane kremem maślanym

Często zdarza się, że klient zamawiając u nas tort podkreśla, iż ma być on w kremie. To żaden problem - torty otynkowane kremem maślanym również można pomalować aerografem spożywczym. I w takich rodzajach tortów aerograf pomoże nam szybko i sprawnie uzyskać ciekawe efekty. Pamiętać tylko należy o jednym...

Malowanie tortu w temperaturze pokojowej

Kiedy malować tort pokryty kremem maślanym...

Głównym błędem najczęściej popełnianym przez nowicjuszy, jest malowanie aerografem schłodzonego tortu w kremie. Tort otynkowany kremem maślanym malujemy zaraz po jego otynkowaniu - nie odstawiamy tortu do lodówki aby go schłodzić zanim zaczniemy malować! Po wyjęciu tortu z lodówki, przez różnicę temperatur, dojdzie do kondensacji wody na powierzchni tortu co spowoduje iż farba przy malowaniu skropli się na jego powierzchni. Jeżeli nie mamy możliwości pomalowania tortu od razu, można wyciągnąć schłodzony tort z lodówki i zanim zaczniemy go malować, poczekać aż dojdzie do temperatury pokojowej.

Kiedy nakładać dekoracje...

Na tort otynkowany kremem maślanym i pomalowany aerografem można również nałożyć dekoracje z masy cukrowej. Dla osób mniej doświadczonych, proponuję odczekać chwilę - pozwolić aby farba na torcie trochę przeschła zanim zaczniecie nakładać dekoracje. Bez wprawy bardzo łatwo o uszkodzenie świeżo pomalowanej powierzchni tortu. Jeżeli uszkodzimy to są dwie opcje: zakryć uszkodzenie dekoracją z masy cukrowej, albo ściągnąć tynk i zacząć od nowa...

malowanie aerografem

Kremowe "Galaxy"

Aby przygotować tort "galaxy", Katherine zaczęła od otynkowania tortu jasno fioletowym kremem maślanym. Następnie, używając aerografu, pomalowała w różnych miejscach fioletowe, niebieskie i czarne plamy. Następnie, używając nowej szczoteczki do zębów, pryskała po torcie białą farbą, uzyskując efekt gwiazd. Niektóre miejsca delikatnie przecierała gąbką również maczaną w jadalnej farbie.

Materiały, których potrzebujesz

Wiele potrzebnych narzędzi i materiałów
znajdziesz w sklepie Akademii Tortu i u naszych Partnerów

Skorzystaj z rabatów u naszych partnerów

Poprzedni
Następny

Obejrzyj materiał szkoleniowy

Przydatne uwagi

Torty w kremie maluje się w temperaturze pokojowej. Malujemy warstwami, zawsze lepiej nałożyć kilka cienkich warstw niż jedną grubszą. Należy odczekać kilka sekund między warstwami, żeby nie powstały zacieki. 

Powodzenia!

Tutoriale i przepisy, które przydadzą się do wykonania tego projektu

Tutoriale

Jeśli masz jakieś wątpliwości odnośnie tutorialu, skorzystaj z czatu i nie bój się zapytać!

Podoba Ci się? Udostępnij!

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

Zobacz najnowsze tutoriale i przepisy

Tort naked, Naked Cake
Tort z żywymi kwiatami
Jak uratować tort bułę

2 odpowiedzi

  1. Gotowe barwniki do aerografu są na bazie wody a inne na alkoholu. Czy ma.zanczrnie których używamy do pokrycia masy maślanej?

    1. Wydaje mi się, że nie ma. Tutaj żółty barwnik jakiego użyłam byl kupny / gotowy – jest firmy AmeriColor i jest na bazie wody. Różowego i zielonego nie miałam, wiec zrobiłam je sama z barwników w żelu rozcieńczając je wódką. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Akademia Tortu O mnie


O mnie

Pracuję. Jestem mamą trzech córek. Mam na imię Magda i jeśli chcesz zasmakować słodkiej pasji, chętnie Cię tego nauczę!




Dołącz do Akademii Tortu!

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.

Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.

Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!

Sprawdź nasze subskrypcje i dołącz już dzisiaj!





Zajrzyj do sklepu Akademii Tortu





Nie możesz doczekać się nowych tutoriali?

Zapisz się na Newsletter, a dowiesz się o nowo dodanych materiałach w pierwszej kolejności! A jeżeli ci się znudzi, wypiszesz się jednym kliknięciem.

Logowanie

Dołącz do nas!

Akademia Tortu to miejsce dla wszystkich - dla amatorów, zaawansowanych i totalnie wkręconych w tortowanie! Subskrybując zyskujesz dostęp do wszystkich materiałów!