Malowanie aerografem na kremie maślanym

Jak większość z was pewnie wie, aerograf spożywczy służy do malowania tortów za pomocą barwników spożywczych.

Aerografu można użyć nie tylko do malowania tortów pokrytych masą cukrową, ale również tortów pokrytych kremem maślanym. W tym tutorialu tort został otynkowany kremem szwajcarskim na bezie przy pomocy dysków do tynkowania tortów.

Poniżej opisałam o czym należy pamiętać używając aerografu do malowania tortów pokrytych masą cukrową i tych otynkowanych kremem maślanym.

Zdjęć tortów w kremie malowanych aerografem, użyczyła mi moja wspaniała koleżanka po fachu. Ekspert w tej dziedzinie: Katherine Idle, właścicielka pracowni Sweet Things by Katherine 

O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu Cake Room. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)

Narzędzia i materiały, których potrzebujesz

Zacznij od zaopatrzenia się w pomocny sprzęt! Pamiętaj, że mając aktywną subskrypcję w naszej Akademii, wszystko, co potrzebne możesz kupić z rabatem w naszych partnerskich sklepach.

Dekoratorskie

Aerograf
Nie dodano żadnych plików.

Narzędzia

*Powyższe linki Amazon to linki afiliacyjne. Działają one w ten sposób, że Akademia Tortu otrzyma drobną prowizję, jeśli po kliknięciu w taki link dokonacie zakupu. Dzięki takim zakupom wiem, że nasze rekomendacje są dla Was wiarygodne, a cena, jaką zapłacicie oczywiście w ogóle się nie zmieni! Akademia poleca i linkuje wyłącznie te produkty, które są przez nas osobiście sprawdzone i przetestowane.

Słodkie Oskary 2021

Finaliści Słodkich Oskarów zostali wybrani! Spośród zgłoszonych przez Was kandydatów, prezentujemy tych, którzy otrzymali najwiecej zgłoszeń. Teraz wszystko już w Waszych rękach – zagłosujcie na mistrza w każdej kategorii i wyłońcie Gwiazdę Roku 2021!

Wśród uczestników zabawy rozlosujemy fajne nagrody!

  • Każdy uczestnik może oddać jeden głos co 24 godziny.
  • Potwierdzenie o udziale zostanie wysłane na podany przez Ciebie adres email. 
  • Jeżeli nie dostałeś emaila, sprawdź Swój folder spam.
  • Nasza strona używa plików cookies. Kontynuując korzystanie z naszej witryny, akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Torty pokryte masą cukrową

Tort pokryty masą cukrową można malować aerografem zaraz po obłożeniu go masą. Można też malowanie zostawić na później, tort odstawić do lodówki i schłodzonego pomalować go zaraz po wyciągnięciu z lodówki. Pamiętać należy oczywiście o tym, żeby nie dopuścić aby masa cukrowa „spociła” się zanim zaczniemy malować. Szczególnie problematyczne może być to latem, a tym bardziej kiedy pracujemy w nieklimatyzowanym pomieszczeniu…

AkademiaTortu-Paw-scaled.jpg
AkademiaTortu-PjMasksCake

Torty w kremie

Często zdarza się, że klient zamawiając u nas tort podkreśla, iż ma być on w kremie. To żaden problem – torty otynkowane kremem maślanym również można pomalować aerografem spożywczym. I w takich rodzajach tortów aerograf pomoże nam szybko i sprawnie uzyskać ciekawe efekty.

Głównym błędem najczęściej popełnianym przez nowicjuszy, jest malowanie aerografem schłodzonego tortu w kremie. Tort w kremie maślanym malujemy aerografem zaraz po jego otynkowaniu – nie odstawiamy tortu do lodówki aby go schłodzić zanim zaczniemy malować! Po wyjęciu tortu z lodówki, przez różnicę temperatur, dojdzie do kondensacji wody na powierzchni tortu co spowoduje iż farba przy malowaniu skropli się na jego powierzchni. Jeżeli nie mamy możliwości pomalowania tortu od razu, można wyciągnąć schłodzony tort z lodówki i zanim zaczniemy go malować, poczekać aż dojdzie do temperatury pokojowej.

SweetThingsbyCatherine-Unicorn
SweetThingsbyCatherine-Hunting

Jak pomalować aerografem tort w kremie

Kiedy nakładać dekoracje na tort pomalowany aerografem?

Na tort otynkowany kremem maślanym i pomalowany aerografem można również nałożyć dekoracje z masy cukrowej. Dla osób mniej doświadczonych, proponuję odczekać chwilę - pozwolić aby farba na torcie trochę przeschła zanim zaczniecie nakładać dekoracje. Bez wprawy bardzo łatwo o uszkodzenie świeżo pomalowanej powierzchni tortu. Jeżeli uszkodzimy to są dwie opcje: zakryć uszkodzenie dekoracją z masy cukrowej, albo ściągnąć tynk i zacząć od nowa...

Kremowe "Galaxy"

Aby przygotować tort "galaxy", Katherine zaczęła od otynkowania tortu jasno fioletowym kremem maślanym. Następnie, używając aerografu, pomalowała w różnych miejscach fioletowe, niebieskie i czarne plamy. Następnie, używając nowej szczoteczki do zębów, pryskała po torcie białą farbą, uzyskując efekt gwiazd. Niektóre miejsca delikatnie przecierała gąbką również maczaną w jadalnej farbie.

Przydatne uwagi

  • Torty w kremie maluje się w temperaturze pokojowej. Malujemy warstwami, zawsze lepiej nałożyć kilka cienkich warstw niż jedną grubszą. Należy odczekać kilka sekund między warstwami, żeby nie powstały zacieki.

Powodzenia!

Tutoriale, które mogą Ci się przydać

Artykuły, które mogą Ci się przydać

Galeria

Z dumą prezentujemy prace, które nasi Studenci wykonali korzystając z tego tutorialu!

Ewelina Jankowicz
Jadwiga Jaroszewicz

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij TUTAJ

Zapraszamy Was do galerii chwały!
Bardzo, bardzo chcemy wiedzieć, jakie cuda powstają w Waszych kuchniach i pracowniach, jakie lepicie placki i jak pomagają Wam w tym nasze tutoriale.
Aby dodać swoje zdjęcie, zaloguj się lub załóż darmowe konto!

Przypnij na pinterest

*Niektóre z linków pojawiających się w tym tekście to linki afiliacyjne. Działają one w ten sposób, że Akademia Tortu otrzyma drobną prowizję, jeśli po kliknięciu w taki link dokonacie zakupu. Dzięki takim zakupom wiem, że nasze rekomendacje są dla Was wiarygodne, a cena, jaką zapłacicie oczywiście w ogóle się nie zmieni! Akademia poleca i linkuje wyłącznie te produkty, które są przez nas osobiście sprawdzone i przetestowane.

6 odpowiedzi

    1. Wydaje mi się, że nie ma. Tutaj żółty barwnik jakiego użyłam byl kupny / gotowy – jest firmy AmeriColor i jest na bazie wody. Różowego i zielonego nie miałam, wiec zrobiłam je sama z barwników w żelu rozcieńczając je wódką. 🙂

Dodaj komentarz

Dołącz do Akademii Tortu!

Akademia Tortu

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.

Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.

Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!

Sprawdź nasze subskrypcje i dołącz już dzisiaj!

Magda Kubiś

O mnie

Pracuję. Jestem mamą trzech córek. Mam na imię Magda i jeśli chcesz zasmakować słodkiej pasji, chętnie Cię tego nauczę!

Zajrzyj do sklepu Akademii Tortu

Zainspiruj się!

CakeRoom.pl-Logo-Rnd.png

Co nowego na Blogu