Malowanie aerografem na kremie maślanym

Malowanie aerografem na kremie maślanym

Jak większość z was pewnie wie, aerograf spożywczy służy do malowania tortów za pomocą barwników spożywczych.

Aerografu można użyć nie tylko do malowania tortów pokrytych masą cukrową, ale również tortów pokrytych kremem maślanym. W tym tutorialu tort został otynkowany kremem szwajcarskim na bezie przy pomocy dysków do tynkowania tortów.

Poniżej opisałam o czym należy pamiętać używając aerografu do malowania tortów pokrytych masą cukrową i tych otynkowanych kremem maślanym.

Zdjęć tortów w kremie malowanych aerografem, użyczyła mi moja wspaniała koleżanka po fachu. Ekspert w tej dziedzinie: Katherine Idle, właścicielka pracowni Sweet Things by Katherine 

Magda Kubiś
Magda Kubiś

O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu Cake Room. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)

Narzędzia, których potrzebujesz

Zacznij od zaopatrzenia się w pomocny sprzęt! Pamiętaj, że mając aktywną subskrypcję w naszej Akademii, wszystko, co potrzebne możesz kupić z rabatem w naszych partnerskich sklepach.

Okrągłe

dyski do tynkowania tortów

kwadratowe

dyski do tynkowania tortów

skrobka

dyski do tynkowania tortów

Torty pokryte masą cukrową

Tort pokryty masą cukrową można malować aerografem zaraz po obłożeniu go masą. Można też malowanie zostawić na później, tort odstawić do lodówki i schłodzonego pomalować go zaraz po wyciągnięciu z lodówki. Pamiętać należy oczywiście o tym, żeby nie dopuścić aby masa cukrowa „spociła” się zanim zaczniemy malować. Szczególnie problematyczne może być to latem, a tym bardziej kiedy pracujemy w pomieszczeniu bez klimatyzacji…

Malowanie aerografem na kremie maślanym
Malowanie aerografem na kremie maślanym

Torty w kremie

Często zdarza się, że klient zamawiając u nas tort podkreśla, iż ma być on w kremie. To żaden problem – torty otynkowane kremem maślanym również można pomalować aerografem spożywczym. I w takich rodzajach tortów aerograf pomoże nam szybko i sprawnie uzyskać ciekawe efekty.

Głównym błędem najczęściej popełnianym przez nowicjuszy, jest malowanie aerografem schłodzonego tortu w kremie. Tort w kremie maślanym malujemy aerografem zaraz po jego otynkowaniu – nie odstawiamy tortu do lodówki aby go schłodzić zanim zaczniemy malować! Po wyjęciu tortu z lodówki, przez różnicę temperatur, dojdzie do kondensacji wody na powierzchni tortu co spowoduje iż farba przy malowaniu skropli się na jego powierzchni. Jeżeli nie mamy możliwości pomalowania tortu od razu, można wyciągnąć schłodzony tort z lodówki i zanim zaczniemy go malować, poczekać aż dojdzie do temperatury pokojowej.

Malowanie aerografem na kremie maślanym

Jak pomalować aerografem tort w kremie

Kiedy nakładać dekoracje na tort pomalowany aerografem?

Na tort otynkowany kremem maślanym i pomalowany aerografem można również nałożyć dekoracje z masy cukrowej. Dla osób mniej doświadczonych, proponuję odczekać chwilę - pozwolić aby farba na torcie trochę przeschła zanim zaczniecie nakładać dekoracje. Bez wprawy bardzo łatwo o uszkodzenie świeżo pomalowanej powierzchni tortu. Jeżeli uszkodzimy to są dwie opcje: zakryć uszkodzenie dekoracją z masy cukrowej, albo ściągnąć tynk i zacząć od nowa...

Kremowe "Galaxy"

Aby przygotować tort "galaxy", Katherine zaczęła od otynkowania tortu jasno fioletowym kremem maślanym. Następnie, używając aerografu, pomalowała w różnych miejscach fioletowe, niebieskie i czarne plamy. Następnie, używając nowej szczoteczki do zębów, pryskała po torcie białą farbą, uzyskując efekt gwiazd. Niektóre miejsca delikatnie przecierała gąbką również maczaną w jadalnej farbie.

Przydatne uwagi

  • Torty w kremie maluje się w temperaturze pokojowej. Malujemy warstwami, zawsze lepiej nałożyć kilka cienkich warstw niż jedną grubszą. Należy odczekać kilka sekund między warstwami, żeby nie powstały zacieki.

Powodzenia!

Tutoriale, które mogą Ci się przydać

Artykuły, które mogą Ci się przydać

Przykładowa umowa o tort
Umowa o tort
Obsługa tortu
Obsluga tortu

Przypnij na pinterest

Malowanie aerografem na kremie maślanym

*Niektóre z linków pojawiających się w tym tekście to linki afiliacyjne. Działają one w ten sposób, że Akademia Tortu otrzyma drobną prowizję, jeśli po kliknięciu w taki link dokonacie zakupu. Dzięki takim zakupom wiem, że nasze rekomendacje są dla Was wiarygodne, a cena, jaką zapłacicie oczywiście w ogóle się nie zmieni! Akademia poleca i linkuje wyłącznie te produkty, które są przez nas osobiście sprawdzone i przetestowane.

6 odpowiedzi

    1. Wydaje mi się, że nie ma. Tutaj żółty barwnik jakiego użyłam byl kupny / gotowy – jest firmy AmeriColor i jest na bazie wody. Różowego i zielonego nie miałam, wiec zrobiłam je sama z barwników w żelu rozcieńczając je wódką. 🙂

Dodaj komentarz

Dołącz do nas!

Akademia Tortu logo Round
Abonament już od 58zł/mc

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.

Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.

Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!

Magda Kubiś

O mnie

Pracuję. Jestem mamą trzech córek. Mam na imię Magda i jeśli chcesz zasmakować słodkiej pasji, chętnie Cię tego nauczę!

Reklama

Zainspiruj się!

CakeRoom.pl

Artykuły

Jak przygotować ofertę świąteczną

Co roku z naszymi niezrównanymi ekspertkami zbieramy się do ujęcia w całość naszych przemyśleń na temat oferty świątecznej w naszych pracowniach i cukierniach. Ale sami

Więcej »

Reklama

Dodaj swoje zdjęcie

Dodaj zdjęcie własnego tortu, który stworzyłeś dzięki temu tutorialowi.

Załóż konto

Załóż darmowe konto

1
Dane
2
Tel.
3
Adres
4
Email
Imię *
Nazwisko *
Kierunkowy *
Telefon *
Miasto *
Państwo *
Skąd dowiedziałaś się o Akademii Tortu? *
Email *
Potwierdź email *
Hasło *
Min. 8 znaków: wielka litera • mała litera • cyfra
Potwierdź hasło *
Oświadczam, że znam i akceptuję postanowienia Regulaminu oraz Polityki Prywatności portalu Akademia Tortu.

Chcesz zobaczyć zdjęcia naszych studentów? Kliknij TUTAJ