

Najlepsze desery i ciasta na Boże Narodzenie 2022
Zapraszamy na najlepsze desery i ciasta na Boże Narodzenie – swoimi ulubionymi przepisami dzielą się nieocenieni instruktorzy i goście Akademii Tortu. Boże Narodzenie to czas
Każda z nas ma pewnie swój ulubiony krem do tynkowania tortów. Osobiście, do obsmarowania tortu, najczęściej używam kremu maślanego na bezie szwajcarskiej. Używam go nie tylko do tynkowania tortów ale również do zdobienia babeczek – wyśmienicie smakuje i bardzo ładnie zachowuje kształt kiedy wyciska się go przez różnego rodzaju tylki do kremu. Krem maślany idealnie nadaje się pod masę cukrową.
Tradycyjny smak kremu maślanego można zmienić na różne sposoby. W tej wersji, aby otrzymać smak karmelowy, do kremu maślanego dodaję sos karmelowy.
Zacznij od zaopatrzenia się w pomocny sprzęt! Pamiętaj, że mając aktywną subskrypcję w naszej Akademii, wszystko, co potrzebne możesz kupić z rabatem w naszych partnerskich sklepach.
Ile więc przygotować ganache aby starczyło nam do otynkowania tortu? Zależeć to będzie od:
Poniżej przygotowałam dla Was kalkulator, który uprości wam te przeliczenia! Ponieważ ja zawsze tynkuję swoje torty przy użyciu dysków do tynkowania, za każdym razem gwarantują mi one równą ilość tynku dookoła tortu, czyli ~0.4-0.5cm.
Do gotowego kremu maślanego dodaję, parę łyżek sosu karmelowego. Intensywność smaku będzie zależeć od ilości dodanego sosu karmelowego. Smak karmelowy będzie jeszcze intensywniejszy gdy do takiego kremu dodamy łyżeczkę rumu i szczyptę soli.
Ten krem idealnie nadaje się do tynkowania tortów i dekoracji babeczek. W USA czy UK gdzie popularne są torty na bazie biszkoptu tłuszczowego, kremów maślanych (buttercream) używa się również do przekładania blatów. O tym z jakimi innymi smakami najlepiej komponuje się krem karmelowy przeczytacie TUTAJ.
W ten sam sposób można spróbować zmienić smak kremu maślanego z mlekiem skondensowanym.
Z dumą prezentujemy słodkości, które nasi Studenci wykonali korzystając z tego przepisu!
Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij TUTAJ
*Niektóre z linków pojawiających się w tym tekście to linki afiliacyjne. Działają one w ten sposób, że Akademia Tortu otrzyma drobną prowizję, jeśli po kliknięciu w taki link dokonacie zakupu. Dzięki takim zakupom wiem, że nasze rekomendacje są dla Was wiarygodne, a cena, jaką zapłacicie oczywiście w ogóle się nie zmieni! Akademia poleca i linkuje wyłącznie te produkty, które są przez nas osobiście sprawdzone i przetestowane.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.
Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.
Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!
Zapraszamy na najlepsze desery i ciasta na Boże Narodzenie – swoimi ulubionymi przepisami dzielą się nieocenieni instruktorzy i goście Akademii Tortu. Boże Narodzenie to czas
Dołącz do nas już dzisiaj!
Oferujemy profesjonalne kursy i instruktaże video. Wszystko o tortach i ich zdobieniu: szczegółowo i po polsku! Rzetelne szkolenie za minimalne pieniądze. Dostęp do wiedzy w dowolnie wybranym momencie, w zaciszu własnego domu!
2023 © Akademia Tortu ®
Made with ❤️ by Magda Kubiś
19 odpowiedzi
surowe bialka do kremu ojjjj
A gdzie jest napisane, że maja być surowe?! Białka pasteryzowane nie są surowe…
Jak pasteryzowac białka?
Moniko zobacz na stronie przepisu na krem na bezie szwajcarskiej – do niego używam kupnych białek, które juz są pasteryzowane. To najszybszy i najpewniewzy sposób 🙂 Ewentualnie możesz próbować pasteryzacji w kapieli wodnej.
Czy można użyć świeżych białek ?
Można. Ale musisz je wtedy rozpuścić z cukrem w kąpieli wodnej nad parą. Białka utrzymane w temperaturze ~60C przez 3-4 minuty ulegną pasteryzacji. Wtedy można tez użyć cukru kryształu, bo on się rozpuści.
Czy można użyć białek w proszku? W jakiej proprcji?
Nigdy nie używałam, niestety nie doradzę w tej kwestii… Sprawdzone mam świeże białka (wtedy pasteryzujemy w kąpieli wodnej), lub już pasteryzowane.
Witam. Jakiej firmy białek pasteryzowanych Pani używa? Bo kupiłam takie płynne pasteryzowane i wogole nie chcą się ubic na sztywno 🙁
Białkam w płynie nie ubiją się na szytywną masę, taką, gdzie można miskę przewrócić do góry nogami i nie wylecą. Ubijamy je długo na pulchna masę i wtedy dodajemy masło. Zerknij na ten przepis na krem na bezie – tutaj jest film gdzie pokazuje jak to robić https://akademiatortu.pl/przepisy/krem-na-bezie/
Ja mieszkam w USA i tutaj kupuję w zwykłym sklepie spożywczym. W Polsce polecam sklep internetowy https://farmabialka.pl/
Ostatnio spotkalam sie z kremem szwajcarskim z dodatkiem soli (4g na 300g masla). Czy to dobry pomysl by dodac taka ilosc soli na przelamanie slodkosci?
To chyba zależy od tego jak kto woli. Ja nie dodaję soli do kremu maślanego. Używam go malutko do otynkowania tortu więc nie przejmuję się słodkością.
Czy ten krem bedzie dobry do otynkowania tortu czekoladowo-karmelowego?Czy moze uzyc jakiegos innego ?
Będzie idealny. Możesz też zrobić krem czekoladowy i dodać parę łyżek sosu karmelowego do tego…https://akademiatortu.pl/przepisy/czekoladowy-krem-maslany/
wlasnie zwazyl mi sie krem 🙁 da sie cos z niego jeszcze zrobic?
Pewnie! Weź 1/4 kremu do osobnej miseczki, podgrzej i później dodaj do reszty cały czas mieszając. zejdzie się. Inne sposoby – https://akademiatortu.pl/tutoriale/jak-uratowac-zwarzony-krem/
Mam takie pytanie – czy bezy szwajcarskiej można używać bez pieczenia? Tzn. Użyć jej jako kremu do obłożenia tortu tylko bez masła?
Potrzebuję bezmlecznej masy do tynkowania 😉
Nie, nie będzie się trzymać bo masło powoduje, że ten krem trzyma formę. Zrób podstawowy krem na bazie masła wegańskiego i cukru pudru.
Dziękuję!