kwadratowy tort

Jak otynkować kwadratowy tort

Wciąż najbardziej popularnym kształtem tortu jest okrągły. Oczywiście wraz z pojawieniem się na scenie tortów musowych mamy w zasadzie niezliczoną ilość modeli tortów, jednak na topie nieustannie znajdziemy klasyczny okrągły tort. Torty kwadratowe (czy prostokątne) uchodzą za bardzo eleganckie, wyszukane i niezwykłe, robią więc za każdym razem piorunujący efekt. Siłą rzeczy wydają się trudne do wykonania. Narzuca się zatem pytanie jak otynkować kwadratowy tort.

Przyznajmy szczerze, nie jest to banalne zadanie. Chcąc otynkować kwadratowy czy prostokątny tort musimy zachować wszystkie piony i poziomy w idealnej równowadze, a dodatkowo mamy jeszcze cztery osobne ściany, które muszą być idealnie gładkie i równe. Tort nie może się chylić, krzywić ani skręcać w żadnym kierunku.  

W tym krótkim tutorialu pokażę jak otynkować kwadratowy tort. Metoda jest taka sama, czy się używa maślanego tynku, śmietany, czy ganache. Ja robię to przy pomocy dysków do tynkowania, które pełnią rolę prowadnic dla skrobki i pomagają utrzymać wszystkie piony i poziomy w odpowiednich miejscach.

O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu Cake Room. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)

Czego się nauczysz

Jakich narzędzi potrzebujesz do otynkowania tortu
Jakim kremem otynkować tort
Na co zwrócić uwagę tynkując kwadratowy tort

Narzędzia i materiały, których potrzebujesz

Zacznij od zaopatrzenia się w pomocny sprzęt! Pamiętaj, że mając aktywną subskrypcję w naszej Akademii, wszystko, co potrzebne możesz kupić z rabatem w naszych partnerskich sklepach.

Poziomica
Dyski do tynkowania
Worek cukierniczy
Patera obrotowa
Szpatuła wygięta
Nie dodano żadnych plików.

Materiały

Narzędzia

*Powyższe linki Amazon to linki afiliacyjne. Działają one w ten sposób, że Akademia Tortu otrzyma drobną prowizję, jeśli po kliknięciu w taki link dokonacie zakupu. Dzięki takim zakupom wiem, że nasze rekomendacje są dla Was wiarygodne, a cena, jaką zapłacicie oczywiście w ogóle się nie zmieni! Akademia poleca i linkuje wyłącznie te produkty, które są przez nas osobiście sprawdzone i przetestowane.

Słodkie Oskary 2021

Finaliści Słodkich Oskarów zostali wybrani! Spośród zgłoszonych przez Was kandydatów, prezentujemy tych, którzy otrzymali najwiecej zgłoszeń. Teraz wszystko już w Waszych rękach – zagłosujcie na mistrza w każdej kategorii i wyłońcie Gwiazdę Roku 2021!

Wśród uczestników zabawy rozlosujemy fajne nagrody!

  • Każdy uczestnik może oddać jeden głos co 24 godziny.
  • Potwierdzenie o udziale zostanie wysłane na podany przez Ciebie adres email. 
  • Jeżeli nie dostałeś emaila, sprawdź Swój folder spam.
  • Nasza strona używa plików cookies. Kontynuując korzystanie z naszej witryny, akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Jak otynkować kwadratowy tort

Przydatne uwagi

  • Jeżeli nie chcecie inwestować w dyski do tynkowania tortu, dyski można zastąpić odpowiednio przyciętym podkładem do tortów.

Tutoriale, które mogą Ci się przydać

Artykuły, które mogą Ci się przydać

Galeria

Z dumą prezentujemy prace, które nasi Studenci wykonali korzystając z tego tutorialu!

Nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij TUTAJ

Zapraszamy Was do galerii chwały!
Bardzo, bardzo chcemy wiedzieć, jakie cuda powstają w Waszych kuchniach i pracowniach, jakie lepicie placki i jak pomagają Wam w tym nasze tutoriale.
Aby dodać swoje zdjęcie, zaloguj się lub załóż darmowe konto!

Przypnij na pinterest

kwadratowy tort

*Niektóre z linków pojawiających się w tym tekście to linki afiliacyjne. Działają one w ten sposób, że Akademia Tortu otrzyma drobną prowizję, jeśli po kliknięciu w taki link dokonacie zakupu. Dzięki takim zakupom wiem, że nasze rekomendacje są dla Was wiarygodne, a cena, jaką zapłacicie oczywiście w ogóle się nie zmieni! Akademia poleca i linkuje wyłącznie te produkty, które są przez nas osobiście sprawdzone i przetestowane.

Dodaj komentarz

Dołącz do Akademii Tortu!

Akademia Tortu

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.

Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.

Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!

Sprawdź nasze subskrypcje i dołącz już dzisiaj!

Magda Kubiś

O mnie

Pracuję. Jestem mamą trzech córek. Mam na imię Magda i jeśli chcesz zasmakować słodkiej pasji, chętnie Cię tego nauczę!

Zajrzyj do sklepu Akademii Tortu

Zainspiruj się!

CakeRoom.pl-Logo-Rnd.png

Co nowego na Blogu