fbpx
jak wyczyścić drukarkę do jadalnych wydruków

Jak wyczyścić drukarkę spożywczą

Drukarka spożywcza – sprzęt, który może przydać się do wielu projektów i zdecydowanie ułatwia pracę. Głównie używana jest do drukowania jadalnych wydruków na opłatku i papierze cukrowym. Drukarka spożywcza idealnie nadaje się też do kolorowania papieru waflowego. Jest to maszyna, którą wiele z nas posiada, ciesząc się możliwością swobodnego drukowania słodkich dekoracji.

Jak wyczyścić drukarkę spożywczą? Oczywiście, jak każdy sprzęt elektroniczny, wymaga odpowiedniej konserwacji i prawidłowego używania. Zdarza się jednak, że jeśli nie używamy drukarki wystarczająco często – tusz jadalny zasycha w niej i drukarka nie funkcjonuje prawidłowo. Drukarka albo nie drukuje w ogóle, albo kolory są przekłamane, albo na całym wydruku pojawiają się czarne paski.

Niekiedy standardowe automatyczne czyszczenie głowicy i ustawienie kartridży – czyli podstawowe działania konserwujące zalecane w instrukcji – nie wystarczają i trzeba głowicę wyczyścić gruntownie metodą manualną.

W tym tutorialu pokażę Wam, jak wyczyścić drukarkę w domu, a konkretniej głowicę drukarki używanej z tuszem jadalnym. Takie czyszczenie odblokowuje głowicę, kartridże i umożliwia podjęcie drukowania.

Jak wyczyścić drukarkę z jadalnego tuszu pokażę Wam na mojej drukarce. Większość drukarek Canona z tej serii ma analogiczną budowę, takie same funkcje i głowicę można normalnie wyciągnąć i wyczyścić – rzecz jasna nie wolno tego robić na siłę, żeby czegoś nie uszkodzić!

O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu Cake Room. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)

Czego się nauczysz

Jak wyjąć głowicę z drukarki Canon Pixma
Jak wyczyścić głowicę drukarki
Jak uzupełnić kartridże

Narzędzia i materiały, których potrzebujesz

Zacznij od zaopatrzenia się w pomocny sprzęt! Pamiętaj, że mając aktywną subskrypcję w naszej Akademii, wszystko, co potrzebne możesz kupić z rabatem w naszych partnerskich sklepach.

Słodkie Oskary 2021

Finaliści Słodkich Oskarów zostali wybrani! Spośród zgłoszonych przez Was kandydatów, prezentujemy tych, którzy otrzymali najwiecej zgłoszeń. Teraz wszystko już w Waszych rękach – zagłosujcie na mistrza w każdej kategorii i wyłońcie Gwiazdę Roku 2021!

Wśród uczestników zabawy rozlosujemy fajne nagrody!

  • Każdy uczestnik może oddać jeden głos co 24 godziny.
  • Potwierdzenie o udziale zostanie wysłane na podany przez Ciebie adres email. 
  • Jeżeli nie dostałeś emaila, sprawdź Swój folder spam.
  • Nasza strona używa plików cookies. Kontynuując korzystanie z naszej witryny, akceptujesz naszą Politykę Prywatności.

Jak wyczyścić drukarkę spożywczą

Przydatne uwagi

  • O drukarkach spożywczych do jadalnych wydruków pisaliśmy w artykule na naszym Blogu – zerknijcie.
  • Trzeba dodać, że używanie jadalnych tuszy w drukarkach nie jest standardowym użytkowaniem, co oznacza, że taka drukarka przestaje być objęta gwarancją producenta! Warto o tym pamiętać :)

Tutoriale, które mogą Ci się przydać

Artykuły, które mogą Ci się przydać

Galeria

Z dumą prezentujemy prace, które nasi Studenci wykonali korzystając z tego tutorialu!

Nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij TUTAJ

Zapraszamy Was do galerii chwały!
Bardzo, bardzo chcemy wiedzieć, jakie cuda powstają w Waszych kuchniach i pracowniach, jakie lepicie placki i jak pomagają Wam w tym nasze tutoriale.
Aby dodać swoje zdjęcie, zaloguj się lub załóż darmowe konto!

Przypnij na pinterest

jak wyczyścić drukarkę

*Niektóre z linków pojawiających się w tym tekście to linki afiliacyjne. Działają one w ten sposób, że Akademia Tortu otrzyma drobną prowizję, jeśli po kliknięciu w taki link dokonacie zakupu. Dzięki takim zakupom wiem, że nasze rekomendacje są dla Was wiarygodne, a cena, jaką zapłacicie oczywiście w ogóle się nie zmieni! Akademia poleca i linkuje wyłącznie te produkty, które są przez nas osobiście sprawdzone i przetestowane.

Dodaj komentarz

Dołącz do Akademii Tortu!

Akademia Tortu

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.

Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.

Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!

Sprawdź nasze subskrypcje i dołącz już dzisiaj!

Magda Kubiś

O mnie

Pracuję. Jestem mamą trzech córek. Mam na imię Magda i jeśli chcesz zasmakować słodkiej pasji, chętnie Cię tego nauczę!

Zajrzyj do sklepu Akademii Tortu

Zainspiruj się!

CakeRoom.pl-Logo-Rnd.png

Co nowego na Blogu

Tort ślubny
Blog
Magda Kubiś

Jak zaprojektować tort ślubny

Sezon ślubny trwa oczywiście cały rok, ale jednak w ciepłych miesiącach, od maja do września, przypada jego kulminacja. Co roku w naszych pracowniach przewijają się

Czytaj więcej »