O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu CakeRoom. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)

Jak wykorzystać ploter do dekoracji cukierniczych

Na początku mojej zabawy z tortowaniem nie spodziewałam się zupełnie, że będę kiedyś korzystała z tak szerokiego wachlarza sprzętów. Nastawiałam się raczej na skrobaki i tylki, ale szybko przekonałam się o rewelacyjnych możliwościach, jakie daje w cukiernictwie zastosowanie drukarki, czy plotera.

Ploter pojawił się w mojej pracowni jakiś czas temu i wciąż odkrywam nowe zastosowania tego urządzenia. Nanosi obrazy, wycina zadane wzory, graweruje, drukuje i kreśli – trudno sobie wyobrazić, na jakie sposoby można jeszcze wykorzystać takie możliwości.

Przygotowałam dla Was serię tutoriali, w których pokazuję, jak wykorzystać ploter do pracy z papierem waflowym, papierem cukrowym i do wycinania w masie cukrowej. Zobaczycie, że ploter pojawi się na pewno w liście do Mikołaja, choć nie jestem pewna, czy będziecie chcieli czekać na niego tak długo!

Czego się nauczysz

Jak wycinać ploterem dekoracje z masy cukrowej.
Jak wycinać ploterem dekoracje z papieru waflowego.
Jak wycinać ploterem dekoracje z papieru cukrowego i wydruki.
Jak wycinać ploterem szablony do dekoracji cukierniczych.

Ten tutorial jest płatny.

Abonament już od 58 zł miesięcznie!

Galeria

Z dumą prezentujemy prace, które nasi Studenci wykonali korzystając z tego tutorialu!

Beata Mielcarek
Beata Mielcarek
Beata Mielcarek

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij TUTAJ