Szukaj

Pęcherze pod masą cukrową

Kto obłożył kiedykolwiek tort masą cukrową – wszystko było idealnie, a tu parę minut później, pojawił się WIELKI pęcherz pod masą cukrową? Ja…

Pęcherze pod masą cukrową to nic innego jak powietrze, które próbuje się wydostać spod masy. Trafia tam najczęściej przy przekładaniu blatów tortu kremem. Aby zmniejszyć ryzyko pojawiania się pęcherzy z powietrzem pod masą cukrową, warto się starać dokładnie i starannie nakładać krem, wyrównując go do samych brzegów blatu biszkoptu.

W tortach otynkowanych i pozostawionych w lodówce przez parę godzin jest mniejsza szansa na utworzenie się pęcherzy. Z takiego tortu powietrze, które mogło się tam zatrzymać przy przekładaniu, ma okazje „uciec” kiedy tort stoi jakiś czas, a krem i blaty mają czas „osiąść” i się ustabilizować. Zobacz nasz wpis o tym jak rozplanować pracę nad tortem – z niego dowiesz się kiedy najlepiej przełożyć tort kremem.

Pęcherze pod masą cukrową – jak się ich pozbyć?

Pęcherz z powietrzem pod masą cukrową najlepiej jest przebić igłą i delikatnie ręką lub packą wyrównać masę. Idealne do przebijania pęcherzy pod masą cukrową są igły do akupunktury. Te, w przeciwieństwie to tradycyjnych szpilek krawieckich, praktycznie nie pozostawiają śladów w masie cukrowej. 

Pęcherze pod masą cukrową

Pęcherze pod masą cukrową potrafią się też pojawić już przy rozwałkowywaniu masy cukrowej. Tych najlepiej pozbyć się od razu, kiedy je zauważymy, inaczej będą się robić większe przy dalszym wałkowaniu masy.

Pęcherze pod masą cukrową

A tak wygląda, w porównaniu, szpilka krawiecka i igła do akupunktury. Na zdjęciu po prawej stronie można zobaczyć wielkość dziurki jaką każda pozostawia w masie cukrowej.

Pęcherze pod masą cukrową 2
Pęcherze pod masą cukrową
Magda Kubiś
Magda Kubiś

O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu Cake Room. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)

Przypnij na pinterest

Pęcherze pod masa cukrowa

*Niektóre z linków pojawiających się w tym tekście to linki afiliacyjne. Działają one w ten sposób, że Akademia Tortu otrzyma drobną prowizję, jeśli po kliknięciu w taki link dokonacie zakupu. Dzięki takim zakupom wiem, że nasze rekomendacje są dla Was wiarygodne, a cena, jaką zapłacicie oczywiście w ogóle się nie zmieni! Akademia poleca i linkuje wyłącznie te produkty, które są przez nas osobiście sprawdzone i przetestowane.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas!

Akademia Tortu logo Round
Abonament już od 58zł/mc

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.

Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.

Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!

Magda Kubiś

O mnie

Pracuję. Jestem mamą trzech córek. Mam na imię Magda i jeśli chcesz zasmakować słodkiej pasji, chętnie Cię tego nauczę!

Reklama

Zainspiruj się!

CakeRoom.pl

Artykuły

Top 3 ciasta na lato

Top 3 ciasta na lato

Lato to czas, kiedy chętnie sięgamy po lekkie, orzeźwiające i kolorowe desery. W gorące dni idealnie sprawdzą się ciasta, które nie tylko zapewnia nam coś

Więcej »

Reklama