Pęcherze pod masą cukrową

Kto obłożył kiedykolwiek tort masą cukrową – wszystko było idealnie, a tu parę minut później, pojawił się WIELKI pęcherz pod masą cukrową? Ja…

Pęcherze pod masą cukrową to nic innego jak powietrze, które próbuje się wydostać spod masy. Trafia tam najczęściej przy przekładaniu blatów tortu kremem. Aby zmniejszyć ryzyko pojawiania się pęcherzy z powietrzem pod masą cukrową, warto się starać dokładnie i starannie nakładać krem, wyrównując go do samych brzegów blatu biszkoptu.

W tortach otynkowanych i pozostawionych w lodówce przez parę godzin jest mniejsza szansa na utworzenie się pęcherzy. Z takiego tortu powietrze, które mogło się tam zatrzymać przy przekładaniu, ma okazje „uciec” kiedy tort stoi jakiś czas, a krem i blaty mają czas „osiąść” i się ustabilizować. Zobacz nasz wpis o tym jak rozplanować pracę nad tortem – z niego dowiesz się kiedy najlepiej przełożyć tort kremem.

Pęcherze pod masą cukrową - jak się ich pozbyć?

Pęcherz z powietrzem pod masą cukrową najlepiej jest przebić igłą i delikatnie ręką lub packą wyrównać masę. Idealne do przebijania pęcherzy pod masą cukrową są igły do akupunktury. Te, w przeciwieństwie to tradycyjnych szpilek krawieckich, praktycznie nie pozostawiają śladów w masie cukrowej. 

Pęcherze pod masą cukrową potrafią się też pojawić już przy rozwałkowywaniu masy cukrowej. Tych najlepiej pozbyć się od razu, kiedy je zauważymy, inaczej będą się robić większe przy dalszym wałkowaniu masy.

A tak wygląda, w porównaniu, szpilka krawiecka i igła do akupunktury. Na zdjęciu po prawej stronie można zobaczyć wielkość dziurki jaką każda pozostawia w masie cukrowej.

O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu CakeRoom. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)

Tutoriale, które mogą Ci się przydać

Przepisy, o których wspomnieliśmy

Artykuły, które mogą Ci się przydać

Przypnij na pinterest

Pęcherze pod masą cukrową

Dodaj komentarz

Dołącz do Akademii Tortu!

Akademia Tortu

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.

Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.

Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!

Sprawdź nasze subskrypcje i dołącz już dzisiaj!

Magda Kubiś

O mnie

Pracuję. Jestem mamą trzech córek. Mam na imię Magda i jeśli chcesz zasmakować słodkiej pasji, chętnie Cię tego nauczę!

Zajrzyj do sklepu Akademii Tortu

Zainspiruj się!

CakeRoom.pl-Logo-Rnd.png

Co nowego na Blogu

Torty komunijne 2022
Blog
Magda Kubiś

Torty komunijne 2022

Sezon komunijny kiedyś był zdecydowanie majowy, teraz trochę nam się rozciągnął – trwa od kwietnia do września, a nawet i w inne miesiące zdarzają się

Czytaj więcej »

Najnowsze tutoriale