Szukaj

Jak zaplanować rok w słodkim biznesie

Myśleliście już o tym, jak zaplanować rok w słodkim biznesie?

Na początku stycznia, gdy opada wreszcie kurz po świątecznym i noworocznym szaleństwie, warto choć na chwilę pochylić się nad strategią na cały rozpoczęty rok. Teraz pamiętamy jeszcze zeszłoroczne projekty i możemy w pełni skorzystać z doświadczeń. Mamy świeży ogląd naszej pracy, sprzedaży, wiemy co świetnie szło, a na co nie było chętnych. Co zajmowało nam za dużo czasu lub sprawiało niepotrzebne kłopoty.

Podchodząc do tematu na spokojnie, polecam zrobić sobie coś przyjemnego do picia i zaplanować rok, biorąc pod uwagę kilka czynników: przede wszystkim kalendarz świąt. Rok układanie zwykle według stałego cyklu, który nie powinien być dla nas zaskoczeniem. Karnawał, Walentynki, Wielkanoc, sezon komunijny i szczyt sezonu weselnego, Halloween i Boże Narodzenie, wśród tych kamieni milowych nieco skromniejsze okazje: Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Matki i Ojca. Wiadomo, że do tego musimy dołożyć nasze regionalne święta, na przykład Barbórkę na Śląsku, czy świętego Marcina w Wielkopolsce.

Mając pod ręką taki roboczy kalendarz, możemy na spokojnie zaplanować oferty związane z kolejnymi okazjami – oczywiście jeśli uznamy, że to dla nas odpowiednia strategia. Wprowadzenie czasowej oferty ma tyle samo zalet, co wyzwań i szerzej nasze ekspertki mówią o tym w naszym artykule pt Jak przygotować ofertę świąteczną. Dodatkowo, kalendarz pomoże nam w komunikacji z klientami – możemy wtedy z wyprzedzeniem dać im znać o nadchodzącym święcie, aby ograniczać ilość zamówień na ostatnią chwilę.

Serdecznie zachęcam do wprowadzenia w plan roku sezonowości pod kątem dostępnych produktów. Korzystajmy przede wszystkim ze świeżych owoców, pojawiających się na straganach. Warto korzystać z tych bomb witaminowych, są też korzystne cenowo. Warto też nauczyć się jak przetwarzać sezonowe owoce, aby jak najlepiej wykorzystać moment, gdy stragany uginają się pod ich ciężarem.

Bardzo Wam polecam relaksujące spojrzenie wstecz i poświęcenie jednej godzinki na zaplanowanie roku. Dla ułatwienia i uporządkowania przygotowałam dla Was kalendarz podstawowych dat w obrębie roku – dajcie znać, jakie daty dopisujecie w swoich!

Załóż konto

Załóż darmowe konto

1
Dane
2
Tel.
3
Adres
4
Email
Imię *
Nazwisko *
Kierunkowy *
Telefon *
Miasto *
Państwo *
Skąd dowiedziałaś się o Akademii Tortu? *
Email *
Potwierdź email *
Hasło *
Min. 8 znaków: wielka litera • mała litera • cyfra
Potwierdź hasło *
Oświadczam, że znam i akceptuję postanowienia Regulaminu oraz Polityki Prywatności portalu Akademia Tortu.
Magda Kubiś
Magda Kubiś

O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu Cake Room. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)

Tutoriale, które mogą Ci się przydać

Artykuły, które mogą Ci się przydać

Oferta świąteczna 2
Jak przygotować ofertę świąteczną

Przypnij na pinterest

Jak zaplanować rok w słodkim biznesie

*Niektóre z linków pojawiających się w tym tekście to linki afiliacyjne. Działają one w ten sposób, że Akademia Tortu otrzyma drobną prowizję, jeśli po kliknięciu w taki link dokonacie zakupu. Dzięki takim zakupom wiem, że nasze rekomendacje są dla Was wiarygodne, a cena, jaką zapłacicie oczywiście w ogóle się nie zmieni! Akademia poleca i linkuje wyłącznie te produkty, które są przez nas osobiście sprawdzone i przetestowane.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas!

Akademia Tortu logo Round
Abonament już od 58zł/mc

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.

Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.

Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!

Magda Kubiś

O mnie

Pracuję. Jestem mamą trzech córek. Mam na imię Magda i jeśli chcesz zasmakować słodkiej pasji, chętnie Cię tego nauczę!

Reklama

Zainspiruj się!

CakeRoom.pl

Artykuły

Top 3 ciasta na lato

Top 3 ciasta na lato

Lato to czas, kiedy chętnie sięgamy po lekkie, orzeźwiające i kolorowe desery. W gorące dni idealnie sprawdzą się ciasta, które nie tylko zapewnia nam coś

Więcej »

Reklama