Jak przechowywać papier waflowy…

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Czym jest i jak przechowywać papier waflowy? Jest to jadalny papier najczęściej zrobiony z mąki ziemniaczanej lub ryżowej. Papieru waflowego można użyć do zrobienia kwiatów, piór, skrzydeł i wielu innych ozdób. Jest jednym z moich ulubionych materiałów do dekoracji tortów!

Jeżeli jednak nie zadbamy o nasz papier waflowy, to po czasie skruszeje i nie będzie się nadawał do użycia. Jak więc o niego zadbać aby przedłużyć jego użyteczność? Jak przechowywać papier waflowy w prawidłowy sposób? Jest to stosunkowo proste. Woda czy wilgoć nie idą w parze z papierem waflowym – nadmierna ilość wody go zdeformuje, a w najgorszym wypadku nawet rozpuści. Jednak ta sama woda pomoże przedłużyć użyteczność papieru waflowego – jeżeli oczywiście zrobimy to poprawnie i z głową…

Potrzebne akcesoria:

  1. Plastikowe pudełko, o rozmiarze trochę większym od rozmiaru kartek papieru waflowego jaki mamy. Ja do tego celu mam pudełko z Ikea.
  2. Kubek lub inny plastikowy bądź szklany pojemnik.
  3. Ręcznik papierowy.
  4. Folia spożywcza.

Papier wkładamy do pudełka, tak by się swobodnie zmieścił.

Lekko moczymy ręcznik papierowy i wkładamy do kubka. Kubek umieszczamy w pudełku tak by papier w nim umieszczony nie stykał się z ręcznikiem papierowym.

Górę pudełka zakrywamy folią spożywczą i zamykamy pudełko.

Woda zawarta w zwilżonym ręczniku papierowym, będzie w pudełku z czasem parowała i nawilżała papier waflowy. Działa to jak odżywka. W ten sam sposób można też przywrócić skruszały papier waflowy do stanu używalności.

O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu CakeRoom. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)

Tutoriale, które mogą Ci się przydać

Artykuły, które mogą Ci się przydać

Przypnij na pinterest

Dodaj komentarz

Dołącz do Akademii Tortu!

AkademiaTortu-LogoRound.png

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.

Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.

Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!

Sprawdź nasze subskrypcje i dołącz już dzisiaj!

Magda Kubiś

O mnie

Pracuję. Jestem mamą trzech córek. Mam na imię Magda i jeśli chcesz zasmakować słodkiej pasji, chętnie Cię tego nauczę!

Zajrzyj do sklepu Akademii Tortu

Zainspiruj się!

CakeRoom.pl-Logo-Rnd.png

Co nowego na Blogu

Najnowsze tutoriale