O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu CakeRoom. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)

Tort folkowy

Niekoniecznie trzeba własnoręcznie wyplatać z wikliny, albo trzymać w szafkach bolesławce. Nie trzeba wcale jeździć na festiwale ludowe, a już bynajmniej chodzić na co dzień w kierpcach, ale jednego jestem pewna – motywy ludowe, regionalne wzory, zapachy i smaki, stroje i całe nasze (i innych krajów) historyczne dziedzictwo to coś, co warto chronić, przypominać, zachowywać i czym można się inspirować.

Historie narodów toczą się, czasem się potykają i przemijają, tym bardziej więc trzeba utrwalać motywy, które mogą wyblaknąć i spłowieć, aby już się nie odrodzić więcej.

Z wielką radością przygotowałam tort inspirowany strojem ludowym dla międzynarodowej kolaboracji Couture Cakers International, edycja 2020. Mam ogromny sentyment do stylistyki góralskiej (nie bez powodu wesele zaplanowałam w Zakopanem!) i właśnie góralskim strojem inspirowałam się przy komponowaniu tego tortu.

Nie bójcie się sięgać po motywy folkowe! Efekty mogą być bardzo smakowite 🙂

Czego się nauczysz

Jak zrobić strukturę zamszu.
Jak zrobić strukturę haftu na masie cukrowej.
Jak zrobić strukturę haftu 2d na zamszu.
Jak równo namalować detale na torcie.

Ten tutorial jest płatny.

Abonament już od 58 zł miesięcznie!

Galeria

Z dumą prezentujemy prace, które nasi Studenci wykonali korzystając z tego tutorialu!

Brak dodanych zdjęć.

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij TUTAJ