Jak zrobić formy silikonowe

O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu CakeRoom. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)
Jak zrobić formy silikonowe

Jak zrobić formy silikonowe do dekoracji cukierniczych

Często namawiam swoje studentki do korzystania z gotowców dostępnych czy to na rynku, czy w naszym słodkim towarzystwie. Jest to najzupełniej oczywiste – nie można samemu zrobić wszystkiego, doba się nie rozciągnie, a szczególnie przy projektach na ostatnia chwilę warto po prostu kupić gotowe formy silikonowe czy inne elementy do dekoracji tortu.

Tym razem z kolei zachęcam gorąco do własnoręcznego podziubania! Gotowe formy z silikonu do odlewania rozmaitych kształtów można oczywiście kupić. Jednak zrobienie ich samodzielnie jest banalnie proste, a ponadto będą unikatowe i dodatkowo wyróżnią wasze wypieki.

W silikon warto zaopatrzyć się zawczasu, a w potrzebie – kiedy nie można w sklepie znaleźć odpowiedniej formy, albo nie chce się czekać na przesyłkę – raz dwa wykonać własny odlew z silikonu i już!

Pokażę Wam dziś trzy sposoby na własnoręczne przygotowanie form z silikonu. Materiały dostępne są w Polsce u sprawdzonego dostawcy, w Stanach też są i pewnie w innych krajach także da się znaleźć. 

Czego się nauczysz

Jakich pojemników użyć do przygotowania form silikonowych.
Jak przygotować przedmiot do odlewu z silikonu.
Trzy różne sposoby na zrobienie form z silikonu.

Ten tutorial jest płatny.

Abonament już od 58 zł miesięcznie!

Galeria

Z dumą prezentujemy prace, które nasi Studenci wykonali korzystając z tego tutorialu!

Nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij TUTAJ

Przypnij na pinterest

Jak zrobić formy silikonowe pin