pisanki czekoladowe

O autorze

Jowita swoją pasję i miłość do cukiernictwa rozpoczęła w 2014 roku w Cukierni Sowa. Jest samoukiem i zajmuje się sugarcraftingiem od 6 lat. W 2017r zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Dekoracji Tortów Expo Sweet. Wygrana umożliwiła jej start w Mistrzostwach Świata w Dekoracji tortów w Mediolanie, gdzie zdobyła brązowy medal. W lutym 2018 roku była członkiem jury w Mistrzostwach Europy w Dekoracji tortów Expo Sweet. W 2019 obroniła tytuł Mistrza Polski w dekoracji tortów, co ponownie zagwarantowało jej możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata w Mediolanie, gdzie tym razem zdobyła złoto i tytuł Mistrza Świata w dekoracji tortów!W 2020 Jowita została jedną z finalistek Słodkich Oskarów Akademii Tortu w kategorii Osobowość Roku!
pisanki czekoladowe

Malowane pisanki czekoladowe

Pisanki czekoladowe to chyba kwintesencja wielkanocnych słodkości. Idealne do koszyczka, jako dekoracja stołu, czy do wyszukiwania w ogrodzie przez najmłodszych! Pyszna zabawa i w przenośni i zupełnie dosłownie.

Nasza ekspertka od ślicznych dekoracji Jowita Woszczyńska pokaże, jak przygotować czekoladowe jajka i pomalować je ręcznie w wielkanocne, urocze wzory. Tak przygotowane pisanki czekoladowe świetnie sprawdzą się też jako upominek dla najbliższych, czy słodka niespodzianka dla dziadków od wnuków.

Ręczne przygotowywanie słodkich upominków w rodzinnym gronie to wspaniała tradycja i okazja do spędzenia wspólnie czasu. Zaangażowanie dzieci do pomocy na pewno zrobi nieco zamieszania, ale będzie świetną alternatywą dla nudy i znakomitym treningiem dla małych łapek. Jestem pewna, że pisanki czekoladowe wzbudza znacznie większy entuzjazm niż wspólne krojenie warzyw na sałatkę…

 

Czego się nauczysz

Jak temperować czekoladę
Jakich foremek użyć do przygotowania jajek
Czym i jak malować czekoladowe pisanki

Ten tutorial jest płatny.

Abonament już od 58 zł miesięcznie!

Galeria

Z dumą prezentujemy prace, które nasi Studenci wykonali korzystając z tego tutorialu!

Jowita Woszczyńska

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij TUTAJ

Przypnij na pinterest

pisanki czekoladowe pin