O autorze

Dla wszystkich osób, które kochają rośliny i chciałyby rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie, proponujemy kurs układania bukietów. Podstawowe techniki i specyfikę pracy florysty, a także efektowne dekoracje stołu, krzeseł i innych elementów – wszystko to znajdzie się w programie kursów kwiatowych, z których można skorzystać w ofercie naszej szkoły. Szkolenia z układania kwiatów przeznaczone są również dla osób wymagających, zaawansowanych, które chcą poznawać tajniki sztuki florystycznej i wiedzę tę wykorzystywać w praktyce. Mamy szkolenia dla osób rozpoczynających przygodę z florystyką, mamy kursy zaawansowane i tematyczne. W sezonie ślubnym, kiedy proponujemy między innymi szkolenia z wykonywania wianków ślubnych i biżuterii, oferujemy również warsztaty z dekoracji tortów przy pomocy żywych roślin.

Jak udekorować tort żywymi kwiatami

Torty dekorowane żywymi kwiatami są bardzo popularne. Jest to, wydawałoby się, sposób na szybką i prostą dekorację. Nic jednak bardziej mylnego! Chcąc udekorować tort żywymi kwiatami musimy wiedzieć czy nadają się do tego celu. Wiele powszechnie dostępnych kwiatów jest trujących i nie nadają się one do styczności z żywnością.

Zaprosiłam więc do naszej sesji na żywo, eksperta florystyki, Katarzynę Gretę Szymkowiak. Kasia omówi podstawy dekoracji tortów żywymi kwiatami. Podpowie nam, jakie rodzaje kwiatów łączyć w bukietach, jak dobrać  kolorystykę kwiatów i jak ułożyć je na torcie.

Czego się nauczysz

Kwiaty jadalne a nietrujące.
Jak dobierać rodzaje i kolory kwiatów.
Jak zabezpieczyć kwiaty do styczności z żywnością.
Kiedy najlepiej udekorować tort kwiatami.
Aranżacja kwiatów na torcie.

Ten tutorial jest płatny.

Abonament już od 58 zł miesięcznie!

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email