O autorze

Dla wszystkich osób, które kochają rośliny i chciałyby rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie, proponujemy kurs układania bukietów. Podstawowe techniki i specyfikę pracy florysty, a także efektowne dekoracje stołu, krzeseł i innych elementów – wszystko to znajdzie się w programie kursów kwiatowych, z których można skorzystać w ofercie naszej szkoły. Szkolenia z układania kwiatów przeznaczone są również dla osób wymagających, zaawansowanych, które chcą poznawać tajniki sztuki florystycznej i wiedzę tę wykorzystywać w praktyce. Mamy szkolenia dla osób rozpoczynających przygodę z florystyką, mamy kursy zaawansowane i tematyczne. W sezonie ślubnym, kiedy proponujemy między innymi szkolenia z wykonywania wianków ślubnych i biżuterii, oferujemy również warsztaty z dekoracji tortów przy pomocy żywych roślin.

Jak udekorować tort żywymi kwiatami

Torty dekorowane żywymi kwiatami są bardzo popularne. Jest to, wydawałoby się, sposób na szybką i prostą dekorację. Nic jednak bardziej mylnego! Chcąc udekorować tort żywymi kwiatami musimy wiedzieć czy nadają się do tego celu. Wiele powszechnie dostępnych kwiatów jest trujących i nie nadają się one do styczności z żywnością.

Zaprosiłam więc do naszej sesji na żywo, eksperta florystyki, Katarzynę Gretę Szymkowiak. Kasia omówi podstawy dekoracji tortów żywymi kwiatami. Podpowie nam, jakie rodzaje kwiatów łączyć w bukietach, jak dobrać  kolorystykę kwiatów i jak ułożyć je na torcie.

Czego się nauczysz

Kwiaty jadalne a nietrujące.
Jak dobierać rodzaje i kolory kwiatów.
Jak zabezpieczyć kwiaty do styczności z żywnością.
Kiedy najlepiej udekorować tort kwiatami.
Aranżacja kwiatów na torcie.

Ten tutorial jest płatny.

Abonament już od 58 zł miesięcznie!

Galeria

Z dumą prezentujemy prace, które nasi Studenci wykonali korzystając z tego tutorialu!

Nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij TUTAJ

Przypnij na pinterest