fbpx

Przydatne Informacje dla klienta

Krojenie łopatką, transportowanie luzem na tylnym siedzeniu, przechowywanie tortu w bagażniku czy na balkonie, żonglowanie kartonem przy otwieraniu drzwi – uwierzcie mi, klienci mają niewyczerpany zasób interesujących pomysłów prowadzących prostą drogą do katastrofy.

Trudno ich zresztą za to winić – zwłaszcza gdy zamawiają artystyczny tort po raz pierwszy, zwyczajnie nie wiedzą, jak należy się z nim obchodzić, żeby nie uległ zagładzie zanim jeszcze dotrze na miejsce ekspozycji!

Często też torty odbierane są przez osoby trzecie, które wyręczają organizatora (przysłowiowy mąż, ciotka, czy teściowie). Oni tym bardziej nie czują wagi tej delikatnej operacji, jaką naprawdę jest transport, przechowywanie, a potem rozbrojenie i krojenie artystycznego tortu.

Wiem, ile czasu zajmuje wyjaśnienie zasad osobie odbierającej tort. Wiem, że w 9 przypadkach na 10 te osoby są w biegu i na krawędzi spóźnienia – nie słuchają, co się do nich mówi, potakują dla świętego spokoju. A za pół godziny otrzymujecie telefon, że tort dotarł na salę w kawałkach – i zaczyna się ustalanie, czyja to wina.

Przygotowałam dla Was podręczną, wygodną informację dla odbierających – rozpiska zawiera instrukcje, jak przewozić tort, jak go przechowywać i kiedy wyjąć z lodówki, jak go rozbroić z dekoracji i pokroić. Wystarczy ją wydrukować i wręczyć klientowi wraz z tortem z zastrzeżeniem, że od tej chwili on ponosi za niego odpowiedzialność i, że towar naprawdę jest delikatniejszy niż kopa jaj na płaskim talerzu.

O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu Cake Room. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)

Dołącz do Akademii Tortu!

Akademia Tortu

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.

Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.

Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!

Sprawdź nasze subskrypcje i dołącz już dzisiaj!

Magda Kubiś

O mnie

Pracuję. Jestem mamą trzech córek. Mam na imię Magda i jeśli chcesz zasmakować słodkiej pasji, chętnie Cię tego nauczę!

Zajrzyj do sklepu Akademii Tortu

Zainspiruj się!

CakeRoom.pl-Logo-Rnd.png

Co nowego na Blogu

Tort ślubny
Blog
Magda Kubiś

Jak zaprojektować tort ślubny

Sezon ślubny trwa oczywiście cały rok, ale jednak w ciepłych miesiącach, od maja do września, przypada jego kulminacja. Co roku w naszych pracowniach przewijają się

Czytaj więcej »