Usługi cukiernicze – co gdzie zamówić …

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Słodki biznes jest bardziej złożony, niż się z pozoru wydaje. Jubilat widzi gotowy, piękny tort, a cukiernik kalkuluje użyte blaty, przelicza masy, komponuje smaki, wycina podkłady, struga wzmocnienia, zakręca druciki, ostrzy wykałaczki – a to dopiero początek.

Dekoracja tortu to wspaniała przygoda, gimnastyka dla wyobraźni, ale trening zręczności. Nie zawsze mamy na to czas, nie do każdej techniki – cierpliwość, czy sprzęt. Stąd gorączkowe poszukiwania i powracające pytanie: „Kto mi ulepi Elzę”? 😉

Na szczęście nie brakuje specjalistów, którzy mogą się pochwalić mistrzostwem w takich elementach, jak toppery na tort, figurki z masy cukrowej, jadalne wydruki (grafiki, logotypy, wizytówki, czy foldery). W tym miejscu chcemy ich zgromadzić i pomóc Wam w poszukiwaniach konkretnych produktów i usług.

MartaMachalewska-glowne-scaled.jpg

Przez kilkanaście lat była współwłaścicielką jednej z warszawskich agencji reklamowych, pełniąc jednocześnie funkcję grafika odpowiedzialnego za projekty dla znanych marek. Chcąc oddać się całkowicie pracy twórczej dokonała jednak niespodziewanej zmiany w życiu zawodowym i od 2018 roku dzieli się swoją pasją ze “słodką” branżą. W 2020 wystartował jej sklep online, pełen pięknych projektów.

Marta oferuje projekty logotypów, projekty graficzne folderów, ulotek, grafik do mediów społecznościowych i innych elementów budujących identyfikację wizualną firm. Dodatkowo wykonuje różne dekoracje oraz okazjonalnie toppery łącząc techniki graficzne, malarskie, drukarskie, cięcia laserowego oraz rękodzieła.

AkademiaTortu-UrszulaMaczka-5.jpeg
AkademiaTortu-UrszulaMaczka.jpg

Urszula Maczka

Wellingborough, UK

Jej zamiłowanie do dekorowania tortów zaczęło się w 2012, gdy po raz pierwszy wykonała tort urodzinowy dla córki. Od tamtej pory jej pasja cały czas rośnie i ciągle się rozwija.

W 2015 roku poraz pierwszy spróbowała swoich sił na miedzynarodowym konkursie dekoracji tortów, Cake International w Londynie, gdzie zdobyła srebro. Dzisiaj ma już na swoim koncie wiele nagród na międzynarodowych konkursach.

Ula specjalizuje się głównie w modelowaniu figurek z masy cukrowej oraz tortach 3D. Wykonuje postacie z masy cukrowej oraz zimnej porcelany.

AkademiaTortu-AlePomysl.jpg
Iwona-AlePomysl.jpg

Iwona Skibińska

Bełchatów

Mam wielkie szczęście, spełniając się zawodowo i tworząc projekty graficzne dla powstających marek. Spotykam na swojej drodze niesamowite osoby – ich pasja i zaangażowanie we własny biznes to dla mnie najlepsza motywacja do stałego rozwoju.

Zrealizowałam kilkaset projektów, w tym prawie połowę dla właścicielek słodkich biznesów.

Specjalizuję się w kompleksowej identyfikacji wizualnej – zaprojektuję dla Ciebie nie tylko logo i inne materiały reklamowe, ale też zajmę się ich wydrukiem. Projektuję i wykonuję także stemple drewniane, które idealnie sprawdzą się np. do znakowania opakowań na torty i ciasteczka oraz torebek papierowych.

MillArt.jpg
AkademiaTortu-MillArt.jpg

Monika Jaroniek

Koszalin

Monika Jaroniek prywatnie mama Milenki, z wykształcenia magister sztuki. Od zawsze wnikliwie obserwująca i wydobywająca piękno otaczajacego świata (rysunek, fotografia, rzeźba). Ma wyjątkowy talent do detali, a jej perfekcjonizm pomaga w realizowaniu nawet najbardziej pracochlonnych wyzwań. Swoją „słodką” karierę rozpoczęła kilka lat temu, i od tego czasu samodzielnie zgłębia tajniki sztuki cukrowej. Wlasna działalność dała jej niezależność i ugruntowała pozycję na lokalnym rynku branżowym.

AkademiaTortu-CandyStudioDe-logo.jpg

Kinga Haferkorn

Burghausen, Niemcy
Kinga Haferkorn – włąściciel Candy Studio, prawie całe życie jest związana z branżą gastronomiczną. Od paru lat z zamiłowaniem zgłębia tajniki cukiernictwa. W swojej pracy łączy zmysł artystyczny z talentem organizacyjnym. Uważa, że planowanie tortu czy słodkiego stołu jest równie, a może nawet bardziej, ekscytujące niż samo wykonanie. Jej misją jest pomoc i ułatwienie pracy tortującym.
AkdemiaTortu-IwonaGebalaSobejko-sq.png

Iwona Gembala-Sobejko

Kęty
Torty piecze od dziecka! 10 lat temu postanowiła jednak kreatywnie podejść do urodzin własnych dzieci i zacząć tworzyć pierwsze torty dekorowane masą cukrową. Hobby szybko przerodziło się w sposób na życie. Za namową koleżanek wystartowała w Cake International gdzie do dzisiaj sukcesywnie zdobywa medale i nagrody.  
Jej wizytówką są głównie torty ale spełnia się też wykonując wszelkie inne dekoracje. Od lat sprzedaje i wysyła na cały świat:
  • wydruki jadalne na opłatku i cukrze
  • wydruki nie jadalne na papierze foto
  • figurki 2d i 3d z masy cukrowej 
  • ręcznie malowane elementy dekoracyjne na masie cukrowej
  • jadalne koronki
  • personalizowane toppery na tort
  • kwiaty i elementy dekoracyjne z opłatka
  • personalizowane opakowania na czekolady lub pierniczki
BozenaUrbaniak.jpg

Bożena Urbaniak

Zduńska Wola

Przygodę ze słodkimi dziełami sztuki zaczęła parę lat temu.  Jej promienna pogoda ducha i zaraźliwe poczucie humoru są jednym z filarów dobrej atmosfery każdego tortowego zgromadzenia. Słynie ze zgrabnych rymowanek i pięknych zdobień.

U Bożeny można zamówić śliczne figurki z masy cukrowej!

AnnaPyszczek.jpg

Anna Pyszczek

Zielona Góra

Z wykształcenia jest Biotechnologiem, Mikrobiologiem oraz Specjalistą ds. BHP. Przez ponad siedem lat była pracownikiem Inspekcji Sanitarnej, od stycznia 2015 roku jest Freelancerem. Teraz pomaga (a nie przeszkadza) ludziom przy otwieraniu swoich własnych lokali gastronomicznych, sklepów oraz placówek żywienia zbiorowego.

W wolnych chwilach prowadzi bloga doradczego haccpdlaciebie.pl. Na blogu opisuje historię swoich klientów. Na żywych przykładach pokazuje jak tworzy się lokale gastronomiczne. Wspólnie z nimi pokazuje nowe pomysły w świecie gastronomii. Pokazuje proces remontu, dostosowania budynku, zagospodarowania pomieszczeń i wybrania wyposażenia. Opisuje historię ludzi, ich sukcesy oraz porażki i błędy w prowadzeniu lokalu gastronomicznego.

Ania pomoże Ci z dokumentacją HACCP, instrukcjami i procedurami GHP-GMP, szkoleniami.

AkademiaTortu-Janusz_Pietruszynski-Marketing_na_Facebook.jpg

Janusz Pietruszyński

Elbląg

Zawodowo zajmuje się analizowaniem zachowań konsumentów i takim doborem komunikacji aby od razu lub w miarę szybko decydowali się na zakup Twoich usług lub produktów. Znam mechanizmy związane z internetem, mediami społecznościowymi ale doradzam również jak mądrze zorganizować swoją ofertę i cenniki. Wszystko po to aby zająć na lokalnym rynku najlepsze miejsce i mieć Klientów nie raz i na chwilę ale już zawsze, bo taka filozofia pozwala rozwijać biznes na lata. Co mogę dla Ciebie zrobić? – mogę poprowadzić cały Twój marketing w internecie – chętnie zajmę się Twoim Facebookiem i Instagramem – pomogę mądrze wydawać pieniądze na reklamy – doradzę jak odróżnić się od lokalnej konkurencji.

AkademiaTortu-Janusz_Pietruszynski-Marketing_na_Facebook.jpg

Janusz Pietruszyński

Elbląg

Zawodowo zajmuje się analizowaniem zachowań konsumentów i takim doborem komunikacji aby od razu lub w miarę szybko decydowali się na zakup Twoich usług lub produktów. Znam mechanizmy związane z internetem, mediami społecznościowymi ale doradzam również jak mądrze zorganizować swoją ofertę i cenniki. Wszystko po to aby zająć na lokalnym rynku najlepsze miejsce i mieć Klientów nie raz i na chwilę ale już zawsze, bo taka filozofia pozwala rozwijać biznes na lata. Co mogę dla Ciebie zrobić? – mogę poprowadzić cały Twój marketing w internecie – chętnie zajmę się Twoim Facebookiem i Instagramem – pomogę mądrze wydawać pieniądze na reklamy – doradzę jak odróżnić się od lokalnej konkurencji.

Dodaj mnie do znajomych na Facebooku i powołaj się na rabat z Akademia Tortu!

O autorze

Dodaj komentarz

Dołącz do Akademii Tortu!

AkademiaTortu-LogoRound.png

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.

Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.

Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!

Sprawdź nasze subskrypcje i dołącz już dzisiaj!

Magda Kubiś

O mnie

Pracuję. Jestem mamą trzech córek. Mam na imię Magda i jeśli chcesz zasmakować słodkiej pasji, chętnie Cię tego nauczę!

Zajrzyj do sklepu Akademii Tortu

Zainspiruj się!

CakeRoom.pl-Logo-Rnd.png

Co nowego na Blogu

Najnowsze tutoriale