Jak uniknąć pęcherzyków z powietrzem pod masą cukrową

Kto obłożył kiedykolwiek tort masą cukrową – wszystko było idealnie, a tu parę minut pózniej, z boku wyszedł WIELKI pęcherz z powietrzem! Ja…

Jak temu zapobiec… 

Pecherzyki pod masą cukrową to nic innego jak powietrze, które próbuje się wydostać spod masy. Trafia tam najczęściej przy przekładaniu blatów tortu kremem. Dlatego warto się starać aby dokładnie i starannie nakładać krem, wyrównując go do samych brzegów blatu. 

W tortach otynkowanych i pozostawionych w lodówce przez parę godzin, jest mniejsza szansa na utworzenie się pęcherzy. Z takiego tortu powietrze, które mogło się tam zatrzymać przy przekładaniu, ma okazje “uciec” kiedy tort stoi jakiś czas a krem i blaty mają czas się “osiąść” i ustabilizować. 

 

 

Jak pozbyć się pęcherzy z powietrzem…
Najlepiej jest przebić pęcherz z powietrzem igłą i delikatnie ręką lub packą wyrównać masę. Idealne do przebijania pęcherzy są igły do akupunktury. Te, w przeciwieństwie to tradycyjnych szpilek krawieckich, praktycznie nie pozostawiają śladów w masie cukrowej. 
IMG_0731

Pęcherze z powietrzem potrafią się też pojawić przy rozwałkowywaniu masy. Tych najlepiej pozbyć się od razu jak je zauważymy, inaczej będą się robić większe przy dalszym wałkowaniu.

A tak wygląda, w porównaniu, szpilka krawiecka i igła do akupunktury. Na zdjęciu po prawej stronie, można zobaczyć wielkość dziurki jaką każda pozostawia w masie.

Igły do akupunktury są niedrogie, można je kupić w sklepach lub na internecie, na przykład tutaj.

 

One Comment

Dodaj komentarz