Pęcherze z powietrzem pod masą cukrową

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Kto obłożył kiedykolwiek tort masą cukrową – wszystko było idealnie, a tu parę minut później, pojawił się WIELKI pęcherz pod masą cukrową? Ja…

Pęcherzyki z powietrzem pod masą cukrową to nic innego jak powietrze, które próbuje się wydostać spod masy. Trafia tam najczęściej przy przekładaniu blatów tortu kremem. Aby zmniejszyć ryzyko pojawiania się pęcherzy z powietrzem pod masą cukrową, warto się starać dokładnie i starannie nakładać krem, wyrównując go do samych brzegów blatu biszkoptu.

W tortach otynkowanych i pozostawionych w lodówce przez parę godzin jest mniejsza szansa na utworzenie się pęcherzy. Z takiego tortu powietrze, które mogło się tam zatrzymać przy przekładaniu, ma okazje „uciec” kiedy tort stoi jakiś czas, a krem i blaty mają czas „osiąść” i się ustabilizować. Zobacz nasz wpis o tym jak rozplanować pracę nad tortem – z niego dowiesz się kiedy najlepiej przełożyć tort kremem.

Jak pozbyć się pęcherzy z powietrzem spod masy cukrowej?

Pęcherz z powietrzem pod masą cukrową najlepiej jest przebić igłą i delikatnie ręką lub packą wyrównać masę. Idealne do przebijania pęcherzy pod masą cukrową są igły do akupunktury. Te, w przeciwieństwie to tradycyjnych szpilek krawieckich, praktycznie nie pozostawiają śladów w masie cukrowej. 

Pęcherze z powietrzem potrafią się też pojawić już przy rozwałkowywaniu masy cukrowej. Tych najlepiej pozbyć się od razu, kiedy je zauważymy, inaczej będą się robić większe przy dalszym wałkowaniu masy.

A tak wygląda, w porównaniu, szpilka krawiecka i igła do akupunktury. Na zdjęciu po prawej stronie można zobaczyć wielkość dziurki jaką każda pozostawia w masie cukrowej.

O autorze

Założycielka Akademii Tortu i portalu CakeRoom. Pieczenia i dekorowania tortów uczyła się sama, teraz z pasją i zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Nie zraża się potknięciami, nieustannie wymyśla nowe rozwiązania, testuje nowe techniki i angażuje się we wszystkie aspekty słodkiego biznesu, od pieczenia, przez odlewy silikonowe, wydruki i stelaże, składanie i dekorowanie, po promowanie i arkana sprzedaży. Całodobowe wsparcie ;-)

Tutoriale, które mogą Ci się przydać

Przepisy, o których wspomnieliśmy

Artykuły, które mogą Ci się przydać

Przypnij na pinterest

Dodaj komentarz

Dołącz do Akademii Tortu!

AkademiaTortu-LogoRound.png

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich tutoriali i poznaj tajniki finezyjnego dekorowania tortów.

Zyskujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku i wsparcie dotyczące naszych tutoriali.

Jasne i proste zasady. Rezygnujesz kiedy chcesz!

Sprawdź nasze subskrypcje i dołącz już dzisiaj!

Magda Kubiś

O mnie

Pracuję. Jestem mamą trzech córek. Mam na imię Magda i jeśli chcesz zasmakować słodkiej pasji, chętnie Cię tego nauczę!

Zajrzyj do sklepu Akademii Tortu

Zainspiruj się!

CakeRoom.pl-Logo-Rnd.png

Co nowego na Blogu

Najnowsze tutoriale